Apie makaronus
Makaronai – tai produktas, gaminamas iš miltų (kvietinių, ryžių, grikių, sojų) ir vandens, pagardintas priedais (kiaušiniais, prieskoniniais žalumynais, pomidorų tyre, špinatais). Jau šimtus metų makaronai valgomi Kinijoje ir Italijoje, o nuo 1840 m. gaminami pramoniniu būdu. Pasaulyje gaminama per 600 makaronų rūšių, plačiai vartojama gerokai mažiau. Makaronų patiekalai yra neatsiejama įprastinio valgiaraščio dalis.
Sriuboms tinka ploni kaip siūlas vermišeliai ir rageliai, kaspinėliai, žvaigždutės, skaičiukai ir raidelės. Smulkūs makaronai verdami trumpai, todėl visada reikia atsižvelgti į rekomendacijas ant gaminio pakuotės.
Pagrindiniams patiekalams galima rinktis spagečius, ragelius ir kriaukleles, lygius ir banguotus, tiesius ir susuktus makaronus. Spagečiai patiekiami su padažais ir tarkuotu parmezano sūriu. Makaronai gaminami įvairiausių dydžių ir spalvų. Žali makaronai nudažyti špinatais, raudoni – pomidorų tyre. Įdaryti galima dideles kriaukles ir makaronų vamzdelius. Platūs lakštiniai tinka apkepams gaminti. Vienus reikia apvirti, kitų ne. Po to sluoksniuoti su mėsos faršu, užpilti padažu ir kepti orkaitėje.
Geriausi makaronai gaminami iš kvietinių miltų. Labai sveika valgyti rupių miltų makaronus, nes jie maistingesni. Rupių miltų makaronai yra tamsesni, tačiau juose daug kviečių sėlenų ir gemalų. Kiaušinių kiekis makaronų tešloje lemia jų skonį ir elastingumą, tačiau turi įtakos mūsų sveikatai.
Mokslininkų duomenimis maistui vartojama per daug kiaušinių. Gaminami ir tokie makaronai, kurie praturtinti B grupės vitaminais, būtinais organizmo vystymuisi.
Makaronai – labai prakštiškas produktas. Jie greitai išverda, jų skonis – neutralus, todėl tinka daugeliui patiekalų. Makaronai sausoje, vėsioje ir gerai vėdinamoje vietoje gali būti laikomi metus ar net ilgiau.
Kiekis vienai porcijai. Pagrindiniam patiekalui – 100 g, garnyrui – 50 g., taip pat 50 g. vienam litrui sriubos.
SVARBU. Makaronus visada reikia dėti į verdantį vandenį, pagardintą druska ir šaukštu aliejaus. Išvirę itališki makaronai neturi būti minkšti ir sutežę.
Ilgieji makaronai. Kiekviena rūšis turi savo pavadinimą
FETTUCINI
TAGLIATELLE
PAPARDELLE
LASAGNE - lazanijos lakštai
BAVETTINE
LINGUINE
MAFALDE
PIZZOCCHERI
SAGNARELLI
STRINGOZZI
TAGLIERINI
TRENETTE